Úvod
Teamy
Fotogalerie
Garry Guns
Komentáře
Paintball pravidla
Dotazy, rady
Kontakt

Paintball
  - časté dotazy
  - právní hlediska

Komentáře jsou stránkou kde můžete najít různé naše názory a různé zaslané názory s našimi odpovědmi. Zde uveřejněné názory nevyjadřují postoj jiných paintballistů v ČR. V případě, že nám chcete napsat nějakou připomínku, dotaz či námět, využijte náš on-line formulář.

Diváci a paintball - Paintball a diváci
Slyšel jsem nářek organizátorů, že jim na pořádané turnaje nechodí diváci.Je to pravda, na turnaji,kterého jsem se zúčastnil jako promotion teamu,jsem byl tak malou účastí diváků i překvapen.Turnaj byl prezentován jako jediný, mezinárodní, největší, prostě titulován jako nej....Příčiny bych viděl v několika věcech.
1. V tomto případě byl turnaj silně propagován pro zájem o teamy,hráče.
2. Divák neměl informace o průběhu turnaje,pokud si je pracně nesnažil získávat sám.Nemohl se dozvědět,kde najde organizátora a hekticky pobíhal mezi hráči,kteří se připravovali na hry a nebyl schopen pochopit, jak se ten sportovní paintball vlastně hraje.
3. Informace o bodování za hry bylo nesrozumitelné i pro některé teamy.
4. Po hodině her se divák začal nudit,protože mu všechny hry připadali stejné.
5. Turnaj potom vytvářel dojem uzavřené skupinky lidí,kteří mezi sebe nikoho nepustí.
Takže pokud organizátoři chtějí mít i diváky na svých turnajich, musí pro ně vytvořit program,který je zaujme. V zahraničí je pantballový turnaj pojat jako show pro diváky,kdy mají požnost např.uzavírat legální sázky na vítěze,teamy zde mají své fanoušky(fan cluby).Bodování je průhledné a jednoduché,divák má dostatek informací.Během turnaje jsou prováděny akce spojené s ukázkama adrenalinových sportů,prezentují se výrobci paintballového příslušenství. Vše je pojato k získání potencionálních hráčů z řad diváků. Jeden z mnoha dalších počinů,který tvoří vlastně základ jakého-koli sportu je vytváření členské základny z mladých hráčů.To v ČR bude chybět hodně dlouho, protože "Paintball" je finančně velmi drahá záležitost a bez podpory firem,které u nás zatím nemají zájem podporovat sportovní paintball(mnoho sportů bez sponzorů a podpory státu pomalu zaniká),proto někomu připadá,že Ti co to hrají jsou uzavřenou skupinou.
autor: Tygers r.r., uvedeno:
 
Oznámení Tygers r.r.
Po dohodě teamu Czech Paintball Tygers vydáváme toto veřejné prohlášení. Full Team Tygers se v současnosti nezúčastní žádného sportovního turnaje pořádaného českým organizátorem.Nevztahuje se na paintballová setkání, Military styl a turnaje podporující svým výtěžkem dobročinnost.Jednotlivý hráči teamu se sami rozhodují zda na požádání doplní jiný sportovní team zúčastňující se sportovních turnajů ČR.
Odůvodnění.
Ochrana Full Team Tygers proti verbálním útokům řiťolezců, kteří jsou posluhovači svých chlebodárců.Veškeré dotazy Vás omezených, směrujte, prosím na rr@tygers.cz, zde Vám odpovíme s maximální pečlivostí na Vaše neadekvátní dotazy a urážky, děkujeme.
autor: Tygers r.r., uvedeno:
 
Příspěvek z Dizkuze Jeremius [2004-02-02 02:07:52]
Prave jsem v clanku jisteho nejlepsiho pb klubu s nejlepsi pb prodejnou narazil na svou prezdivku a tak nejak me to prinutilo napsal nasledujici radky

panove, uprimne receno se mi zde prestava libit. a je mi to docela lito. prestal sjem se zajimat o airsoft, protoze tam jsou (vetsinou) magori, kteri cloveka neuznavaji, pokud nehraje v komplet uniforme vcetne noze a snad i plynove masky.
paintballisti mi prisli jako pohodari, kterym jde o to, zahrat si a zablbnout. bohuzel se cim dal vic presvedcuju, ze tomu tak neni. tady se zas do me porad nekdo pokousi navazet kvuli tomu, ze si chci udelat jen tak pro lepsi pocit maskovani zbrane. nekomu dokonce vadi, ze se v tomto foru opovazim pokladat dotazy (sic! jaka troufalost!)
nekteri z vas by se meli nad sebou zamyslet. chcete si hrat na strasny drsone, opovrhovat hraci lesniho paintu a zacatecnikama? nebo chcete, aby se paintball v CR rozsiril a prosperoval (coz svym pristupem muzete zasadne ovlivnit)?

takze pokud se nekomu nelibi me maskovani, necht mi polibi rit a mysli si klidne svy. ja tady treba taky nenadavam lidem poslouchajicim techno, ktere nesnasim. je to jejich vec. stejne tak je moje vec, v cem a s cim budu hrat

takze pokud se nekomu nelibi, ze se zajimam o paintball a jsem jim nadsen, tudiz chci ziskat co nejvice informaci a vyptavam se, necht mi polibi rit, na me dotazy neodpovida a sve trapne reci si necha pro sebe

PS aby bylo jasno, tohle neni zadny brekot :), ja si z marne snahy urazit me nic nedelam, jen z principu jsem to musel rict... snad chapete ;)

zdenal: tohle neni mireny na tebe, chtel jsem to napsat uz nejakou dobu a tvuj clanek me k tomu jen dokopal :)
autor: J.L.V., uvedeno:
 
Komentář k Military Cup 2003/2004
Jsem přesvědčen,že ten/ti/,který kritizuje vše,na čem nějakým způsobem neparticipuje si aspoň s titulu své neznalosti uvědomí své chabé znalosti.Nízkou účast hráčů na Military Cupu nazývá krachem,protože srovnává hrušky a jablka.Sám se ho nezúčastnil,ani jeho souputníci.
Military Cup byl/a světe div se,doufám,že bude,nebo jeho ekvivaletní náhrada/turnajem,kde hráč není vázán žádným zbytečným placením,/zde je ušetřen bujné fantazie pořadatele,který za cokoliv chce peníze a někdy to až směšným způsobem zdůvodňuje/.Pronájem hřiště,postavení hřiště,rozhodčí není proč platit,rádi to děláme a myslíme si že je to pro tu veřejnost..Co si každý přiveze svého,to má,pokud nemá,tak si to může/nemusí/objednat u pořadatele.V prvním kole šlo o setkání a pokec co je pro hráče dobré dělat a zkloubit zájmy všech.To jsou ty "HRUŠKY".
"JABLKA" jsou turnaj za neadekvátní peníze s nízkou účastí.To věřím,že je pro pořadatele "KRACH",když počítá s výdělkem a ono nic.
Nejsem si zcela jist,že to někdy pochopí Ti co stále kritizují vše co nedělají sami a navíc srovnávají styl military a sport.Navíc ten pro ně neznámý military styl dost podceňují.
autor: J.L.V., uvedeno:
 
PGBA 2004-je to konec sportovního paintballu pro širokou veřejnost V ČR?
Tuto otázku jsem si položil po zážitku z V.H. PGBA 14.1.2004 a po veřejném vyjádření některých nových členů PGBA a člena rady PGBA(zdroj http://www.czechpaintball.net/clan2004.htm).
Valná hromada PGBA 14.1.2004
Úvodem mého komentáře bylo opětovné prostudování stanov PGBA(zdroj http://www.volny.cz/pgba) Pro ilustraci uvádím pár bodů ze stanov"Poslání a cíle PGBA:
Poskytování informací o technickém rozvoji, herních variantách a pravidlech závodů, odborné literatuře, domácích a zahraničních akcí a o právních aspektech této sportovní střelby.
Organizování Mistrovství ČR v paintball střelbě a dalších akcí národního i mezinárodního významu.
Být informován o činnosti orgánů PGBA.
PGBA hospodaří samostatně se svými prostředky, které jsou tvořeny zejména:
příspěvky členů,
příjmy z hospodářské činnosti,
příjmy z vlastní odborné činnosti,
příjmy z organizování soutěží,
dotacemi, subvencemi, dary a sponzorskými příspěvky.
Ze samotného průběhu jednání členů PGBA byl/jak jsem se později dozvěděl/pořízen mediální záznam,tak pokud nebude upraven nebo ztracen a bude ho možné slyšet či vidět, potvrdí můj komentář.Úvod schůze byl vcelku normální až do bodu termínů turnajů,padala slova typu:"Liga semiauto je soukromá záležitost,jmenovat se bude ZAP,protože ji sponzoruje ZAP...atp"/.Po chvíli jsem měl pocit,že se probírá komerce a poslání PGBA je odsunuto na vedlejší kolej.Moc jsem se nezmýlil.Faktickou tečkou byl návrh přidání dalšího kola ligy zkušeným organizátorem,který v mnohém splňuje předpoklady pro pořádání tak prestižního turnaje jako liga/MČR byla,přímo hysterickým výkřikem,že jeho mezi sebe nechtějí.Od této chvíle se naplnilo co JPP/jedna paní povídala/.(viz.dizkuze)
Když se probíralo Mistrovství ČR 2004, vše začalo být jasné i těm, co byli ještě trochu naivní.
Svůj skromný písemný návrh,aby PGBA dostala do kasičky za záštitu těchto turnajů mrzský peníz od pořadatelů a od pořadatele MČR,/PGBA honoruje poháry za umístění pro MČR/,na výběrové řízení pro dodavatele kuliček pro MČR jsem v tichosti zmačkal a do konce tiše seděl,abych zbytečně nerušil ty vyvolené.
Mé hlasování/a postupně i dalších/naivních hráčů/členů PGBA/se po zjištění a zkušenostech s okruhem hráčů/členů PGBA kolem předsedy rady PGBA stalo pouze matematickým vyjádřením a snahou neztrácet čas v pro nás zbytečných návrzích(dotaz na dodavatele kuliček byl vznesen ústně/.Proto se omlouvám těm,kterým jde o hraní sportovního paintballu a záštitu PGBA si nepředstavují jen jako "VEDLEJŠÍ PRODUKT".
Dovětek:Zkuste si odpovědět na otázku, proč pořádají ligu a Mistrovství ČR 2004 Ti schválení/JPP/ sami.
autor: J.L.V., uvedeno:
 
SLOVAK INDOOR OPEN 2003 ZCES 2003 BRATISLAVA
Přišel jsem, viděl jsem, zhrozil se a utekl

Ač účastník pouze zahraničních turnajů/směr západ/ neodolal jsem a zajel se podívat na prezentovaný turnaj. Organizátor pojal turnaj velkoryse a nevlastnit GPS, tak jsem si připadal jak James Bond. Tak utajenou cestu jsem nezažil. I 100 metrů od haly nikdo o nějakém hraní paintballu nic nevěděl. Chtěl jsem to vidět, tak jsem se nedal a vydržel hledat. Stálo to za to. Týmy byly velmi slušně vybavené od hlavy až k patě. Zkusil jsem získat nějaké informace a jen pár týmů bylo schopno se mnou komunikovat. Překvapilo mě, že jsem se nemohl dozvědět systém hry celého turnaje. Když jsem se zeptal, jakým systémem byly týmy přiřazeny do skupin, odpovědí mi byly potutelné úsměvy. Nerozuměl jsem. Po prvním dnu hraní, kdy po poledni hry zkončily a za 1/2 hodiny zase začaly/do teď jsem nepřišel na to proč?/, jsem si dal práci a zpočítal předběžné umístění týmů po prvním dnu. Druhý den jsem zjistil, že má snaha byla zbytečná. Všechno bylo jinak, výsledky z prvního dne neplatily/do teď jsem nepřišel na to, proč?/. Zase se začalo prý hrát od znovu. Herní pravidla se změnily několikrát, že nemělo cenu sledovat výsledky hraní. Radši jsem si šel udělat pár snímků. Už jsem se ani nesnažil komunikovat, nebylo s kým a o čem. Z celého turnaje mi zůstalo plno nezodpovězených otázek, pár fotek a videí a drsný pocit, tudy paintball nevede. Je mi líto organizátora, ač se snažil jak mohl, na hodně hráčů dobrý dojem neudělal.
autor: Martin Orange, uvedeno:
 
"Zkušenosti s nákupem"/úryvek z článku/
Převzato se souhlasem autora http://www.mecada.net22.cz/
Nákup zbraní a příslušenství v Troja Paintball Club + VM Shopu
……"Nákup dalších zbraní a příslušenství jsme se, po předchozích ne negativních zkušenostech, rozhodli realizovat právě v Troja Clubu. Ovšem lekce, která nám měla ukázat, že naše zkušenosti odvál čas, nás teprve čekala. Při osobní návštěvě v tomto obchodě jsme si nejprve objednali Spyder TL+, ten nám byl bez problémů předveden.Další náš požadavek byl: dvě 12oz Al on/off lahve. Obézní prodavač se usmál a povídá. “A to vám bude stačit?…200 ran?” V technických údajích k této lahvi je ovšem na jejich vlastní stránce uvedena kapacita cca 500 ran. Když jsem mu to připomněl, opáčil mi toto: “Nó, to je jenom zhruba….to je podle počasí.”Tento dialog můžeme pochopit následovně:1. Na jejich stránce jsou uvedeny ideální data, která ovšem nejsou reálná a dobroděj prodavač nás chtěl nenápadně upozornit. 2. Prodavač není dobroděj, pouze nemá šajnu co prodává.3. Počítá s tím, že zákazník nemá přesné informace o tom, co chce koupit a snaží se mu proto nabídnou co nejdražší zboží. Což mi připadá v kombinaci s bodem 2. nejpravděpodobnější. Po chvíli mlčení uzavřel prodavač tuto diskusi “Tak tu dvanáctku, jo? A přinesl, skutečně 12oz láhev, ovšem jiný typ než jsme chtěli. My se ale nezlobili. To se může stát každému prodavači, že? Tak povídám, že tento typ nechceme, že chceme tu US láhev. Prodavač se zarazil a povídá “Tu už nemáme.” Pak jsme se zarazili my, protože námi požadovaný výrobek byl úhledně vyrovnán v regálu za ním. “Myslím tamhle tu” řekl jsem a ukázal do regálu za jeho tlustým zadkem. “Aha” povídá překvapeně (herec byl vynikající) a odešel do skladu. No vida a lahvičky byly najednou na světě. Tak co tam máme dál. Pozn. Analýzou požadavků na masku jsme vyhodnotili jako nejvhodnější (v kombinaci s kevlarovou přilbou a vizuálně, viz. výstroj) dnes již nevyráběnou JT Wiper (z vyznavačů speedballu by si ji už na obličej asi nikdo nenasadil). Samozřejmě nebyly k mání. Napadlo nás koupit tedy jenom obličejový štítek (jako náhradní díl) a nasazením na brýle JT (které jsme již měli) by jsme získali stejnou masku. Ten ovšem rovněž nebyl k mání, přestože byl v jejich nabídce (nakonec se opět zázrakem našel, tedy ten štítek, i když tlusťoch by odpřísáhl na smrt svojí matky, že ho v životě neviděl). Předtím jsme se ovšem museli prohrabat regálem s komisním zbožím (rozuměj veteš), kde bylo také několik Wiperů. Všechny ovšem byly ve stejně dezolátním stavu. Když jsme zjistili, že je jedno, z kterého šrotu se pokusíme ten štítek zachránit, jednu jsem vytáhl a povídám: “Kolik stojí?” A tlusťoch povídá 650,-. Podíval jsem se na ceník na zdi a povídám mu “Tady stojí, 550 až 600,- podle stavu.” “No, 550 až 600….takže 600,-” arogantně mi odpověděl a usmál se. Připomnělo mi to vojína Bajzu, když mi jako mladýmu na vojně vnutil svoje stará ramínka na prádlo-lacino samozřejmě.Pokud jsme vybrali z regálu něco, co tam bylo třeba jenom jednou a on řekl vyšší cenu, než byla v ceníku, reagoval na naši poznámku pěknou scénkou, v které nám vyprávěl příběh o tom, že to co je v ceníku, už v regálu není a teď je tam náhodou něco stejného, co je ovšem v lepším stavu a proto dražší. Poslední kapku energie jsem vyplýtval na dotaz kolik stojí ventilátor do masky JT, který byl rovněž v regálu s veteší. Na odpověď, která byla dokonce o cca 20% vyšší než uváděl ceník, jsem už nereagoval. Celkově jsme nakoupili zboží za cca 16.000,-Kč. Jediná věc, ke které ovšem bylo cosi jako doklad o nákupu, byl SpyderTL+, který tvořil necelou polovinu této sumy. Požádal jsem tedy našeho prodavače, zdali by nám nevystavil nějaký učet nebo paragon. S úsměvem souhlasil a vystavil nám “učtíček” jak se patří. “Podrobný” rozpis-co je co, byl dopsán až na další požádání. Popisem nákupu kuliček, které po rozbaleni vypadaly jako zachráněné z povodní, vás nebudu zatěžovat. Byly v prodeji se slevou během tzv. měsíce slev (zřejmě vyhazování starejch krámů). Kuličky byly vlhké a tvarově připomínaly všelicos, respektive slupka byla pomačkaná. Chápu, že ve slevě je zboží, kterého je nadbytek, nebo je zastaralé apod. Tahle munice byla ovšem téměř na vyhození. Byla prodávána bez upozornění na změněnou kvalitu. Pokud měl být upozorněním potutelný usměv a vtipné poznámky, tak to nepovažuji za dostatečně transparentní. Nakonec bych rád podělil o zkušenosti se systémem slev v této “Mece paintballu”. Jednoho dne jsem objevil na stránce tohoto obchodu hrdý nápis: Pří nákupu nad 30.000 až 20% sleva. Nebyl jsem již tak naivní, ale protože jsme se v té době chystali k přezbrojení jednotky, otázal jsem se mailem, jaká by byla sleva při nákupu zbraní Spyder s příslušenstvým při nákupu nad 30.000,- s vírou, že nějakou slevu snad tedy dostanem. V odpovědi nám byla nabídnuta “velmi výhodná” sleva 1% a cítil jsem téměř rozpaky nad svým návrhem. Nevím, co bych si musel koupit za 30.000,-, aby sleva byla 20%. Zřejmě těsnicí kroužky. Jak jsme si užili výhodnou nabídku měsíce slev, při nákupu kuliček jsem již popsal výše. Analýzou získaných informací jsme zjistili (omlouvám se, ale bez trochy nadsázky a vulgarismů to asi nepůjde): 1.Pokud má prodavač v Troja Clubu poznámky typu “Nó jó, ják chceté” a tváří se jako, že chce něco říct, ale nemůže, pak obsah krabice, kterou vám právě podává je pravděpodobně na h----, popř. krabice je prázdná. 2.V případě, že se vám zakoupený výrobek rozsype a při nákupu jste pozorovali chování popsané v bodě 1., pak neobtěžujte pana prodavače zbytečnou reklamací. 3.S ceníkem komisního zboží si můžete…hmm, teď nevim…snad…vytřít prdel? 4.To, co vám zašlou poštou nemusí být přesně to, co jste si objednali (což dodává nákupu vzrušení, při čekání na zásilku). 5.Informace, které vám podá odborný personál prodejny jsou na…no…vždyť víte. Pozn. Rád bych upozornil, že my nemáme žádný zájem ani profit na prodeji paintballového vybavení. Všechny informace v tomto článku čerpají ze skutečných zkušeností, přesto, že jsou viděny z poněkud subjektivního pohledu a doplněny trochou nadsázky. Netvrdím, že vás v Troja Clubu podvedou, ale tvrdím, že si tak budete připadat, pokud s vámi budou jednat podle zde popsaných zkušeností"…….…
autor: Mecada/úryvek z článku/., uvedeno:
 
CO2 nebo HP Air …. Co je lepší?
Setkal jsem se s mnoha názory,co je lepší medium pro pohon paintballové zbraně. Pokud přihlédnu k pořizovací ceně kyvet,regulátorů tlaku a jednoduchosti plnění/CO2 je dostupné-6 kg se pohybuje okolo 300,-Kč a výše/jednoznačně vítězí CO2. Ale,je tady to ale.Vynechám-li tuto výhodu CO2 zjistím,že pro sportovní paintballové zbraně to není to "pravé ořechové".Když si uvědomím,že CO2 je vlastně něco kapalného,tudíž agresivního a v závislosti na okolní teplotě nestabilního,zákonitě u mne zvítězí HP Air. Nevýhoda HP Air je jeho pořizovací cena,ale přihlednuli k tomu,že si ho vždy nechám a budu měnit jen paintballovou zbraň,není to tak jednoznačné. Nevýhodou je,že v ČR je zatím minimum možností plnit paintballové kyvety HP Air do uvedených tlaků. Důkazem o vhodnosti HP Air pro paintballové zbraně je jejich vývoj směřující k tomuto pohonu.
autor: J.L.V., uvedeno:
 
Co si koupit?
Rada č.1- Ochranná maska.
Pro začínajícího hráče je důležité, aby se sám rozhodl kolik bude investovat do paintballového vybavení. Na bezpečnostních prvcích (nejdůležitější je ochranná maska s brýlemi) nemá cenu šetřit. Jde o hráčovo zdraví. Na začátku to je relativně větší investice, ale na druhou stranu se hráči vyplatí koupit si novou masku, než si dělat starosti s použitou, která v mnohém nesplňuje základní ochranné prvky (hrozí poškození zraku, sluchu, obličejových částí).U dovozců paintballového příslušenství je dostatek ochranných masek od různých zahraničních firem.Osobně preferuji masku JT Thermal 260°.Výhodou je široký úhel periférního vidění,bez zkreslujícího efektu.Tato ochranná maska je nejrozšířenější mezi sportovnímy hráči,což svědčí,že bude kvalitní.Také si můžete zvolit zabarvená skla.Od kouřového odstínu přes barvy až k "zrcadlovému" efektu.Nemá cenu zde popisovat výhody zabarvených skel,protože to je věc názoru.Sám používám po zkušenostech žluté zabarvení,protože mi pomáhá zvýraznit při zhoršených optických podmínkách obrysy./Mám poškozený zrak/. Přeji ve výběru šťastnou ruku.
autor: J.L.V., uvedeno:
 
Co si koupit?
Rada č.2- Ochranné rukavice/oblečení/obuv
Další ochrannou součástí jsou rukavice. Jsou nabízeny ve dvou provedeních tzv. bezprsťáky a celoprstové.Doporučuji celoprstové. Zásah na holý prst (není to žádná výjimka) se dá přirovnat k úderu kladívka. Na oblečení se používají monterkové kombinézy nebo "maskáče"/ vojenské součásti oděvů několik armád Evropy a USA/. Tato verze oděvů se používá při velkých hrách a setkáních klubů.Na sportovní turnaje nastupuje hráč do her v teamovým dresu.Ten si hráči nechávají většinou vyrobit podle svého návrhu. Na velké hry a setkání klubů hráči používají"kanady"nebo podobnou pevnou obuv, protože se hraje většinou v lesích,kde o vymknutý kotník není nouze. Na sportovních hřištích hráči používají sportovní obuv a vyjímkou nejsou ani "kopačky".
autor: J.L.V., uvedeno:
 
Co si koupit?
Rada č.3- Paintballová zbraň/Pistole,Semi-Automatic.
Pro pořízení sportovního nářadí (pistole /Semi - Auto) začínajícího hráče, je důležitá cena. Co se týká komisních (použitých) paintballových zbraní, je pro hráče důležité znát stáří zbraně, tzn. její vyhranost, její historii a servisní podmínky. Není dobré, aby hráč investoval do zbraně, která je " líbivá" a pak si moc nezahrál.S paintballovými zbraněmi,které byly používány ke komerci a nebyly servisovány jsou velké potíže.Pro srovnání:Určitě si nekoupíte auto,které jezdilo jako TAXI,ať je sebe hezčí. Pro začátek je dobrá zbraň pistole ZGP/PGP nebo pumpy Traccer a jím podobné modely. Pokud je hráč movitější, může se zařadit rovnou mezi " Semikáře". Jednou z dobrých zbraní (na údržbu a svojí jednoduchou obsluhu je Spyder, který je možné zakoupit v několika modifikacích a Sheridan/XTS. Jak hráč herně roste pořizuje si jinou dokonalejší zbraň.Poslední metou je v současnosti model "ANGEL".
autor: J.L.V., uvedeno:
 
Náš nováček napsal - první den na paintballu (military)
Přátelé mě přesvědčili.Ráno lezu do auta a vydávám se směrem z civilizace do neznáma.Projíždím mně neznámou krajinou a připadám si jak James Bond.Sakra,tady někde měla být ta odbočka.Vracím se.Najednou z příkopu po pravé straně se zvedá divná postava zahalená do maskovací sítě a něčím na mne míří,u toho strašně řve.Třeštím na ni oči a vůbec jí nerozumím.Postava otevírá dveře od mého vozu a tahá mě ven.Začínám mít strach.Co se to děje? Najednou je okolo mne plno takových postav a všechny se dávají do hurónského smíchu.Nechápu.První útočník si sundavá nějakou masku(vypadal v ní jak Terminátor)s obličeje a já v něm poznávám hlavního aktéra dnešní paintballové hry."Volové",vydechnu a uleví se mi.Dozvídám se,že už přes hodinu leží u silnice a čekají až si budou moct ze mne udělat tuhle krutou legraci. Se všemi se přivítám a začínám se těšit jak jim to oplatím ve hře.Kluci mi radí jak se zachází s paintballovou zbraní,jakou taktiku zvolí team ke kterému jsem přidělen.Jsem rád,že si mne vzali mezi sebe Ti nejzkušenější.S úctou k nim vzhlížím , hltám každou jejich radu a nenápadně pokukuju po soupeřích.Vypadají dost odhodlaně.Asi budím dojem ustrašeného,protože mě kluci hned utěšují,abych si z toho nic nedělal,že každý začátek je těžký atd. Najednou to přišlo.Jde se na věc pánové,zavelí náš kapitán a mně se hrne krev do hlavy.Co to je?Sakra,že by ten adrenalin?Je to docela příjemné.Začínám mít sucho v puse a lapám po dechu."Hele,mladej hlídej si pravý křídlo a drž s náma lajnu".To bylo to poslední co jsem uslyšel.Potom se strhla neskutečná vřava.Krčím se u stromu a snažím se být neviditelný.Hledám pohledem své spoluhráče.Nesmím si udělat ostudu.Vidím jednoho z našich jak postupuje a úspěšně vyřazuje soupeře jednoho za druhým.To je paráda,takhle to umět hrát to by se mi líbilo.Ze snění mě probírá řev našeho kapitána:"co se tam válíš jak slečinka,hejbni zadkem a drž s náma lajnu". Vyrážím do předu a najednou se slyším jak řvu,kde se to ve mne bere,hergot,v tom křiku jsem nejlepší.Aspoň něco. Před sebou vidím toho největšího soupeře.Zjišťuju,že o mně vůbec neví.Zamířím a zběsile mačkám spoušť.To je rachot.Soupeř zvedá ruku jako signál svého vyřazení.To je bomba,vyřadil jsem hráče,huráááááá,řvu radostí jak malej kluk. Najednou se to stalo ani nevím jak.Ještě jsem si nestačil vychutnat svoje první vítězství ze souboje a bum.Dostal jsem jednu dobře mířenou přímo na hlavu(po hře jsem se dozvěděl,že mě vlastně nechali na pokoji tak dlouho jak jsem si zasloužil).Zvedám ruku a odcházím do neutrální zóny a jsem na sebe děsně naštvanej,že mě vyřadili tak brzo. Je dobré,že mám možnost se dívat na pokračující hru.Je to jedna báseň,náš team postupuje a začíná vítězit.Jsem patřičně hrdý,že k nim patřím. Hra skončila a rozebírají se chyby jednotlivých hráčů.Moc se netěším až na mne přijde řada.Už je to tady."Tak mladej,jseš dobrej,jenom nazapomeň na pohyb,jasný"? Horlivě přitakávám.Paráda,kluci mě vzali mezi sebe a vůbec se nade mne jako nováčka nepovyšují.Odehráli jsme ještě mnoho her a já se zlepšoval hru od hry. Paintball si mě získal. Domluvili jsme si další hraní a byl jsem pozván na sportovní paintball.Večer jsem přijel domů a nemluvila se mnou ani klika od dveří.(Přijela tchýně a já na to zapoměl).Vůbec mi to nevadilo,jak jsem byl,padl jsem do postele a oddal se sladkému snění o prožitém dnu.
autor: - nováček -, uvedeno:
 
Nové kuličky
Ve fotogalerii je pár nových fotek.Taky jsme dostali na testování velmi zajímavé paintballs(kuličky),které s námi zažili neskutečné herní podmínky a vůbec nás nezklamali.Zato nás zklamali jiné,světově uznávané,ovšem jejich záruka nebyla deklarována,to je snad omlouvá.Takže jsme se přesvědčili,že dražší kulička neznamená 100% záruku spolehlivosti.
autor: Leon, uvedeno:
 

Copyright © 1999 - 2018 by Garry Guns Leon
designed and powered by iNET Solutions s.r.o.